Uvod u neurodivergentnost: Temelji i perspektive
Nadolazeći termini edukacije
- Subota i nedjelja, 21. i 22.9.2024., online (9-17h)
Zašto Uvod u neurodivergentnost: Temelji i perspektive?
Ova edukacija predstavlja temelj našeg edukacijskog ciklusa za stručnjake pomagačkih zanimanja, koji će obuhvatiti teme dijagnostike i pružanja podrške neurodivergentnoj djeci, adolescentima i odraslima u specifičnim aspektima života.
Naš cilj je osnažiti stručnjake novim znanjima i vještinama koje će doprinijeti kvalitetnijoj i afirmativnijoj podršci neurodivergentnim osobama. Edukacija je osmišljena tako da kombinira teorijska znanja s praktičnim primjenama, pripremajući vas za izazove koje donosi rad u ovom izuzetno važnom području.
Što ćeš naučiti na ovoj radionici?
- Definirati i objasniti ključne koncepte potrebne za razumijevanje neurodivergentnosti
- Razumjeti kako se percepcija ADHD-a i autizma mijenjala kroz vrijeme
- Prepoznati pokazatelje neurodivergentnosti u svakodnevnom životu
- Kako funkcionira neurodivergentan mozak
- Kako koristiti afirmativan jezik u svojoj praksi
Vaše predavačice
Ivana Garašić, mag. psych.
Ivana Garašić je dječja i adolescentna klinička psihologinja.
Po bazičnom psihoterapijskom usmjerenju je KBT terapeut, ali danas u radu preferira individualizaciju tretmana kako odgovara klijentima. Ponajviše koristi terapiju prihvaćanjem i posvećenošću, kao i shema terapiju te EMDR terapiju, iz kojih je educirana i u radu s djecom i s odraslima.
Više godina vodi edukacije za stručnjake usmjerene radu s djecom i adolescentima.
Njenih ljubavi u psihologiji ima više, jer je psihologija njena posebna ljubav – tako da uživa u psihodijagnostici djece i odraslih, a posebno voli raditi s adolescentima i mladim odraslim ljudima koji imaju iskustvo višestruke traume te neurodivergentnom djecom i odraslima. Upravo rad s neurodivergentnim osobama potaknuo ju je na dodatno istraživanje povezanosti našeg mozga, neurotransmitera i hormona te njihovog utjecaja na funkcioniranje.
U radu se zalaže za afirmativni pristup i podržavanje različitosti kao glavnog mehanizma za stvaranje osobne, autentične promjene.
Dubravka Pešorda, mag. psych.
Dubravka Pešorda je magistra psihologije, sa završenom edukacijom iz psihoterapijskog pravca transakcijske analize te edukantica dječje i adolescentne integrativne psihodramske psihoterapije. Osim toga, u radu primjenjuje i tehnike EMDR-a i različitih ekspresivnih tehnika.
Svoj profesionalni put je započela kao savjetovatelj na Hrabrom telefonu, a nastavila kroz rad u domu za starije osobe te kao stručni suradnik psiholog u osnovnim i srednjim školama. Osnovala je i vodi Centar Madrugada d.o.o. U Splitu, u kojem primarno provodi savjetovanje i psihodijagnostiku adolescenata i odraslih, s fokusom na dijagnostiku ADHD-a i autizma u odrasloj dobi. Vodi i edukacije iz područja savjetovanja i rada s asocijativnim kartama.
Ljubav prema pričama ju je odvela i u proučavanje toga što omiljeni likovi iz filmova i serija govore o nama, a u radu s neurodivergentnim osobama osobito voli čuti kako su sva iskustva oblikovala baš njihovu životnu priču.
Helena Rašić, mag. psych.
Helena Rašić je magistrirala psihologiju, a edukaciju iz psihoterapijskih pravaca započela je kroz Kognitivno bihevioralnu terapiju. Pronašla se u Terapiji usmjerenoj na suosjećanje gdje se uključuje u daljnju edukaciju i superviziju, a nastavlja istraživati različite pravce kako bi mogla pružiti klijentima individualno prilagođen pristup. Pohađala je niz edukacija, uključujući mindfulness, mobbing, asocijativne karte, EMDR lvl 1, partnersko savjetovanje te seksualne terapije.
Nakon studija je godinu dana radila kao psiholog u NPB dr.Ivan Barbot u Popovači, gdje je uz psihodijagnostički ambulantni rad sudjelovala u vođenju savjetodavnih grupa u dnevnoj bolnici, a zatim dulje vrijeme kao stručna suradnica u Zatvoru u Zagrebu. Samostalno radi u okviru Bura savjetovanja od 2020.godine.
Njeno primarno područje rada je neplodnost i gubitak trudnoće, ali i rad s odraslim neurodivergentnim osobama. Uskoro će početi nuditi i usluge psihodijagnostike. Rad s ND osoba predstavlja poseban izazov (one dobre vrste) jer zahtjeva integraciju cjeloživotnog znanja i iskustva, sasvim drukčiji pogled na osobe i probleme od neurotipičnog pristupa zastupljenog u većini edukacija i edukativnih materijala kao i kontinuiran osobni rad i razvoj.
Cijena radionice
150,00 €
Cijena uključuje:
- 16 sati online edukacije
- Mogućnost upisivanja daljnjih edukacija iz ciklusa Neurodivergentnost u fokusu
- Pisane materijale
- Potvrdu o sudjelovanju
Edukaciju plaća vaša ustanova?
- Ako je ustanova obveznik javne nabave, imamo mogućnost izdavanja E-računa
- Potrebno je samo u obrascu za prijavu označiti da trebate E-račun i upisati podatke ustanove
- Odaberite Uplata na račun kao način plaćanja; po završenoj narudžbi se dobije virman s podacima za uplatu